KOLEJNY SUKCES DLA KAPELI Z GNIEWCZYNY I JEJ CYMBALISTY
Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie jest organizatorem cyklicznych spotkań konkursowych Cymbalistów i Kapel Ludowych w których głównym instrumentem są cymbały.
W ubiegły weekend 2 – 3 grudnia w Klubie Bohema rzeszowskiego WDK odbyło się XXXVI Spotkanie Cymbalistów. Naszą Gminę Tryńcza reprezentował Piotra Markocki – cymbalista Kapeli Ludowej z Gniewczyny. W pierwszym dniu zaprezentowało się 20 cymbalistów z całego Podkarpacie, za zaprezentowany program konkursowy w kategorii młodzieżowej Piotr zajął III – miejsce oraz otrzymał nagrodę finansową.
W niedziele 3 grudnia w konkursie rywalizowało ze sobą 15 Kapel ludowych – Kapela Ludowa z Gniewczyny Łańcuckiej otrzymała wyróżnienie honorowe I stopnia a zarazem III miejsce.
Jest to już kolejny sukces Kapeli Ludowej i jej cymbalisty w tym roku na nizinie folkloru.