Przybieżeli do Betlejem...
W okresie świątecznym we wszystkich kościołach i kaplicach, ale także i przy posesjach prywatnych, a nawet na ulicach wielu miejscowości, pojawiają się szczególne dekoracje związane z okresem Bożego Narodzenia. Są to przede wszystkim tzw. szopki betlejemskie.
W tym roku również Muzeum Ziemi Leżajskiej postanowiło zorganizować coś dla mieszkańców związanego ze świętami Bożego Narodzenia, dlatego też od 3 grudnia można zobaczyć wystawę szopek bożonarodzeniowych z całego świata.
Ekspozycja pochodzi ze zbiorów Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach i składa się z ponad 150 przedstawień narodzin Chrystusa, pochodzących z niemal wszystkich zakątków świata - prezentowane są szopki europejskie, azjatyckie, afrykańskie, południowoamerykańskie oraz te pochodzące z obszaru Australii i Oceanii. W zależności od miejsca i pomysłowości twórców szopki zajmują różną przestrzeń i są różnej wielkości. Najmniejsza z nich zmieściła się w łupinie orzecha włoskiego.
Autor: Kamil Szczepanik





/
/









Inwestycje w gminie
Zamówienia publiczne
Organizacje pozarządowe
Zadania publiczne w trybie art. 19
Dokumenty planistyczne
Bezpłatne Porady Prawne
Wzrost kompetencji cyfrowych
KONTAKT
Wypożyczalnia sprzętu rehab.
Copyright © Oficjalny Portal Informacyjny Urzędu Gminy Tryńczy
zeto![[ZAMKNIJ]](Zasoby/Grafiki/close-img.png)