Gminny Dzień Kobiet
Gminny Dzień Kobiet
2026-03-09
Wyjątkowy wieczór pełen emocji – obchody Dnia Kobiet w gminie Tryńcza
W sobotni wieczór mieszkańcy gminy Tryńcza spotkali się, aby wspólnie świętować Dzień Kobiet. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 17.00 w hali widowiskowej i zgromadziła bardzo liczne grono uczestniczek – w wydarzeniu wzięło udział blisko 600 Pań z terenu całej gminy. Był to czas pełen wzruszeń, muzyki, tańca i serdecznych życzeń skierowanych do wszystkich kobiet.
Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia uświetnił elegancki pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu Kingi Krystek oraz Grzegorza Matuszka, którzy zaprezentowali taniec do utworu „Liber Tango”. Występ spotkał się z dużym uznaniem publiczności i został nagrodzony gromkimi brawami.
W imieniu gospodarza wydarzenia – Wójta Gminy Tryńcza Ryszarda Jędrucha – serdecznie powitano wszystkich zaproszonych gości oraz uczestników uroczystości. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.:
Mieczysław Golba – Senator RP,
Dariusz Łapa – Starosta Przeworski,
Adam Sapeta – Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków,
Dorota Hryniewiecka-Firlej – Prezes Pfaizer Europa,
Agnieszka Sosna – redaktor Gazety Jarosławskiej,
Przewodniczący Rady Gminy Janusz Niźnik wraz z wiceprzewodniczącymi Stanisławem Kogutem i Zbigniewem Gurakiem, a także radni Rady Gminy i sołtysi.
Powitano również dyrektorów jednostek, kierowników referatów i pracowników Urzędu Gminy, dyrektorów szkół, przedsiębiorców, którzy wsparli finansowo i rzeczowo organizację wydarzenia, a przede wszystkim wszystkie Panie, które licznie przybyły na tę wyjątkową uroczystość.
Podczas spotkania do zgromadzonych kobiet skierowano wiele ciepłych słów i życzeń. Życzenia wszystkim Paniom złożyli: Wójt Gminy Tryńcza Ryszard Jędruch, Przewodniczący Rady Gminy Janusz Niźnik, Senator RP Mieczysław Golba oraz Starosta Przeworski Dariusz Łapa, podkreślając ogromną rolę kobiet w życiu rodzinnym, społecznym i zawodowym oraz dziękując im za codzienny trud, zaangażowanie i wrażliwość.
Kolejnym punktem programu był występ muzyczny. Na scenie pojawił się dr Leszek Kamiński wraz z małżonką, który zaprezentował koncert dedykowany wszystkim kobietom. Jego występ spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności.
Dużym zainteresowaniem cieszył się również widowiskowy pokaz przygotowany przez Grupę Loocomotora, która zabrała publiczność w niezwykłą podróż do „Krainy Czarów”. Artyści zaprezentowali pełne energii i humoru widowisko, które wywołało wiele emocji i zostało nagrodzone gromkimi brawami.
Publiczność mogła podziwiać także kolejny pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu Kingi Krystek i Grzegorza Matuszka, którzy zatańczyli dynamiczną sambę do utworu „I Go to Rio”.
Jednym z najważniejszych punktów programu był koncert zatytułowany „Byłaś serca biciem”, podczas którego wystąpili Paweł Mazur oraz Sławek Ramian wraz z zespołem. Artyści zaprezentowali znane i lubiane utwory, tworząc wyjątkową, pełną radości atmosferę.
Podczas wydarzenia uczestniczki mogły również odwiedzić specjalnie przygotowane stoiska wystawców. Gościliśmy wspaniałych wystawców prezentujących swoje produkty i usługi:
Magia Świec – Gabriela Kurek
Oriflame – Bogusława Wojnar
Biżuteria – Anita Purzycka oraz Agnieszka Śmiglarska
Produkty Raypath dla kobiet – Ewelina Woś
Avon – stoiska Krystyna Matuszek
JH Butik – Justyna Horojdko
Firma Duolife – nowoczesne kosmetyki
CookMasters – Studio Kulinarne Rzeszów, które przygotowało pyszną kulinarną niespodziankę dla uczestniczek wydarzenia.
To był wyjątkowy dzień pełen kobiecej energii, piękna i inspiracji. Organizatorzy podkreślili, jak ważna była obecność wszystkich uczestniczek.
– Bardzo dziękujemy wszystkim Paniom, które zdecydowały się spędzić to święto w naszej Hali Widowiskowej. Wasza obecność i uśmiechy sprawiły, że to wydarzenie było naprawdę szczególne! – podkreślali organizatorzy.
Na zakończenie każda z Pań otrzymała drobny upominek przygotowany specjalnie na tę okazję.
Organizatorzy skierowali również serdeczne podziękowania do wszystkich przedsiębiorców i firm, które wsparły organizację tegorocznych obchodów Dnia Kobiet. Dzięki ich życzliwości i zaangażowaniu możliwe było przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia.
Drogie Panie, jeszcze raz dziękujemy za wspólnie spędzony czas! Mamy nadzieję, że przygotowane atrakcje i stoiska dostarczyły Wam mnóstwo radości. Już teraz zapraszamy na kolejne edycje naszych spotkań – do zobaczenia następnym razem!
https://www.facebook.com/photo/?fbid=1318257553668728&set=pcb.1318260083668475
https://www.facebook.com/photo/?fbid=1318257553668728&set=pcb.1318260083668475
Czytano: 37 razy





/
/









Inwestycje w gminie
Zamówienia publiczne
Organizacje pozarządowe
Zadania publiczne w trybie art. 19
Dokumenty planistyczne
Bezpłatne Porady Prawne
Wzrost kompetencji cyfrowych
KONTAKT
Wypożyczalnia sprzętu rehab.
Copyright © Oficjalny Portal Informacyjny Urzędu Gminy Tryńczy
zeto![[ZAMKNIJ]](Zasoby/Grafiki/close-img.png)