Szkolne uroczystości Wielkiego Tygodnia
Tradycją stało się już w szkołach Gminy Tryńcza organizowanie uroczystości, dzięki którym uczniowie wprowadzeni zostają w atmosferę Świąt Wielkanocnych. W Zespole Szkół w Tryńczy w poniedziałek Wielkiego Tygodnia starsi koledzy ze szkoły podstawowej i gimnazjum pokazali swoim młodszym kolegom dydaktyczną „Opowieść o Armandzie”, chłopcu, który posłuszny swemu ojcu, wypełnił złożoną niegdyś przez rodzica obietnicę.
W roli ojca wystąpił Karol Tołpa, a w roli Armanda Karol Jędruch. Spektakl powstał pod czujnym okiem s. Bogusławy.
W drugiej części spotkania przypomniano o siódmej już rocznicy śmierci Jana Pawła II. Przy tej okazji najmłodszym scharakteryzowano postać błogosławionego.
Dyrektor szkoły wręczył uczniom dyplomy i upominki za udział w konkursie na najładniejszą palmę i pisankę wielkanocną. Komisja konkursowa uznała, że prace są tak ładne, iż należy nagrodzić wszystkich uczestników I miejscem. Najpiękniejsze palmy ozdobiły ołtarz trynieckiego kościoła.
W Zespole Szkół w Gniewczynie Łańcuckiej tradycyjnie wykonywano palmy na Niedzielę Palmową. W pracach pomagały panie uczące w klasach I- III, a także rodzice.
Z tymi palmami uczniowie udali się w niedzielne przedpołudnie do kościoła.
Gimnazjaliści z Gorzyc już kolejny raz wystawili Misterium Męki Pańskiej. Wszyscy obecni mieli okazję głębokiego przeżycia ostatniej drogi Zbawiciela i do przemyśleń powstałych pod wpływem gry uczniów. Wśród oglądających byli Ryszard Jędruch wójt gminy, Teofil Jakubiec przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu oraz Beata Tołpa dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkola, którzy wszystkim złożyli życzenia świąteczne.