PIERWSZY TYDZIEŃ NAUKI ZA NAMI
 W poniedziałek 2 września w szkołach naszej gminy inaugurowano nowy rok szkolny. Uczniowie najpierw uczestniczyli we mszach św., a później w apelach i spotkaniach z wychowawcami. Zapoznali się z planem zajęć i ofertą zajęć pozalekcyjnych. W Zespole Szkół w Gniewczynie Łańcuckiej w rozpoczęciu roku szkolnego uczestniczył Ryszard Jędruch, wójt gminy, który życzył uczniom i nauczycielom sukcesów w pracy edukacyjnej. 
W słowie skierowanym do uczniów zachęcał do nauki i do uprawiania sportu. Swoją wypowiedzą wójt nawiązał do programu, który ogłosiło Ministerstwo Edukacji Narodowej - „Rok w ruchu”. Program ten związany jest to z faktem, że polskie dzieci tyją najszybciej w Europie, a ilość zwolnień z lekcji wychowania fizycznego jest niepokojąca. Stąd zachęta, by w szkołach nauczyciele propagowali każdą formę ruchu, tj. jazdę na rowerze, gry zespołowe, piesze wycieczki. 
Dyrektor szkoły Barbara Tytuła podziękowała zarówno wójtowi Ryszardowi Jędruchowi, jak i Radzie Gminy za środki przeznaczone na generalny remont trzech pracowni i korytarzy. Zapoznała też zebranych z harmonogramem działań dydaktycznych i wychowawczych. Poinformowała, że obecny rok szkolny w tej szkole będzie przebiegał pod znakiem jubileuszu 25-lecia nadania szkole w Gniewczynie im. gen. Antoniego Chruściela „Montera”.


 
                        




 /
  /  /
 /
 
  
  
      








 Inwestycje w gminie
Inwestycje w gminie Zamówienia publiczne
Zamówienia publiczne Organizacje pozarządowe
Organizacje pozarządowe Zadania publiczne w trybie art. 19
Zadania publiczne w trybie art. 19 Echa znad Sanu i Wisłoka
  Echa znad Sanu i Wisłoka Dokumenty planistyczne
Dokumenty planistyczne Bezpłatne Porady Prawne
Bezpłatne Porady Prawne Wzrost kompetencji cyfrowych
  Wzrost kompetencji cyfrowych KONTAKT
KONTAKT Wypożyczalnia sprzętu rehab.
Wypożyczalnia sprzętu rehab.
 Copyright © Oficjalny Portal Informacyjny Urzędu Gminy Tryńczy
                        Copyright © Oficjalny Portal Informacyjny Urzędu Gminy Tryńczy
                     zeto
zeto![[ZAMKNIJ]](Zasoby/Grafiki/close-img.png)